Plageskue på Dorthealyst d. 26. April 2003.
Her under kan ses billeder fra dagen samt resultaterne.

Dommere: Martin Bloch og Jette Møller Sørensen

Ponyerne konkurrerede i 4 klasser: 
1 års hingste, 1 års hopper, 2 års hingste og 2 års hopper.

Søndergårds Mac
Bedste 1 års hingstplag og bedst placerede shetlænder.
Tillykke til Karen Petersen

1 års hingsteplage:

1 års hingstplage: Nr. 1/7 Søndergårds Mac
Karakter: 9-9-8-7-8.
Videre til semifinale
Ejer: Karen Petersen
  Nr. 2/7 Stjernens Arthur
Karakter:8-8-6-6-7.
Ejer: Bente Thomsen
  Nr. 3/7 Sandfords East Wind
Karakter: 8-7-6-7-7.
Ejer: Ann Sandford
  Nr. 4/7 Bergeruds Playboy
Karakter: 8-7-6-7-7.
Ejer: Stutteri Stjernen
Nr. 5/7 Skovlygårds Walde
Karakter:8-8-5-6-6
Ejer:Anne Hellmann
Nr. 6/7 Nielson af Lundsgaard
Karakter:8-7-5-5-6
Ejer:Ole Andersen
Nr. 7/7 Sydhavsøernes Cæsar
Karakter:5-6-4-5-5.
Ejer:Susan Olsson

1 års hoppeplage:

Bedste 1 års hoppe

Stjernens Gibell

1 års hoppeplage:
Nr. 1/7    Stjernens Gibell
Karakter: 9-8-7-7-8.  
Videre til semifinale
Ejer: Stutteri Stjernen
  Nr. 2/7 Thorshøj Menja
Karakter: 8-8-7-7-8.
Videre til semifinale
Ejer: Anette  Thorshøj
  Nr. 3/7 Ørnhøj Mille
Karakter: 8-8-6-6-7.
Ejer: Pernille Bjerre
  Nr. 4/7 Stjernens Mini-Ilseline
Karakter: 8-7-6-6-7.
Ejer: Stutteri Stjernen
Nr. 5/7 Eges Kaja
Karakter:7-7-7-6-7.
Ejer:Kirsten og Paul Andersen
Nr. 6/7 Blomstergårdens Madelein
Karakter:7-7-5-6-6.
Ejer:Mette K. Knudsen
Nr. 7/7 Ponyfarmens Lonny
Karakter:7-6-6-6-6.
Ejer:Helle Bjørneboe

2 års hingsplage:

Bedste 2 års hingsplag 

Bukkerupgårds Kalle

 


2 års hingsplage:    Nr. 1/4   
Bukkerupgårds Kalle
Karakter: 8-8-8-7-8.
Videre til semifinale
Ejer: Stutteri Stjernen

Nr. 2/4 Eges Rollo
Karakter: 8-8-6-7-7.
Ejer: Kirsten og Paul Andersen
Nr. 3/4 Stjernens Gordon
Karakter:7-6-5-5-6
Ejer:Helle Bjørneboe
Nr. 4/4 Stjernens Mini-Lion
Karakter:6-5-5-4-5
Ejer:Helle Bjørneboe

2 års hoppeplage:


Eges Frynse
Bedste 2 års hoppeplag
Tillykke til ejer Pernille Bjerre og opdrætter
Kirsten og Paul Andersen

2 års hoppeplage:
Nr. 1/11 Eges Frynse
Karakter:8-9-8-7-8.
Videre til semifinale
Ejer:  Pernille Bjerre
  Nr. 2/11 Eges Frederikke
Karakter: 9-8-7-7-8.
Videre til semifinale
Ejer:  Kirsten og Paul Andersen
  Nr. 3/11 Søndergårds Fie 2
Karakter: 8-8-7-6-7.
Ejer:  Karen Petersen 
  Nr. 4/11 Thorhøjs Lif
Karakter: 8-8-6-7-7.
Ejer:  Anette  Thorshøj
Nr. 5/11 Eges Vips
Karakter:8-7-7-7-7.
Ejer: Anette Munk
Nr. 6/11 Stjernens HighFlown
Karakter:8-8-7-6-7.
Ejer:  Stutteri Stjernen
Nr. 7/11 Skovdigets Luna
Karakter:8-8-7-6-7.
Ejer: Lis Chemnitz
Nr. 8/11 Skovdigets Daysi
Karakter:8-8-6-6-7.
Ejer:  Lis Chemnitz
Nr. 9/11 Blomstergårdens Miamaja
Karakter:8-7-6-6-7
Ejer: Mette K. Knudsen
Nr. 10/11 Rita T.D.
Karakter:7-7-6-6-6.
Ejer: Stutteri Nyløkke
Nr. 11/11 Rosan v. Drieoka
Karakter:6-7-5-5-6.
Ejer:  Stutteri Nyløkke


Eges Frederikke
2. bedste 2 års hoppeplag
Tillykke til
Kirsten og Paul Andersen


Stjernens-Highflown 

Skovdigets Daisy ejer Lis Chemnitz Rita T.D. ejer Stutteri Nyløkke Skovdigets Luna ejer Lis Chemnitz